MASTER Series INTERMAC

 

Jedná sa o stroj nevyhnutný pre malé i veľké firmy produkujúce výrobky z kameňa. Rýchly, bezpečný, praktický, high-tech stroj, ľahko sa používa a udržiava.

MASTER 33.3, rovnako ako ostatné stroje tohto radu, môže interpolovať 4-tú os (os C), ktorá umožňuje pracovať s diamantovými reznými kotúčmi a tým príležitostne nahradiť, tradičnú mostovú pílu.

MASTER 33.5 5-osá môže interpolovať a naklápať 5-tú os (os B) a tým automaticky vykonávať bez nutnosti špeciálnych nástrojov aj práce, ktoré doposiaľ zvládol jedine človek (napr. fazety na pomníkoch).

Vďaka špeciálne navrhnutému programu, je možné realizovať jednoduchým a rýchlym spôsob kuchynské dosky, kúpeľňové dosky, stoly, rôzne ručné práce s hrúbkou do 70 cm, pomníky, vysoké a basreliéfy, rezy, intarzie z mramoru, žuly, skla a iných podobných materiálov.

Rada MASTER taktiež zvládne tvarovanie, fazetovanie, honovanie a leštenie zatočených hrán, vŕtanie, kalibrovanie, sochy, písmo – všetko v automatickom cykle naprogramovaným obsluhou a v súlade s nasledujúcimi pravidlami:

Úspora energie: všetky motory sú navrhnuté s veľkou rezervou preto pracujú s minimálnymi stratami aj pri veľkom zaťažení

Hluk: konštrukcia stroja, pracovná hlava, posuvy boli navrhnuté s dôrazom na zníženie vibrácií pochádzajúcich z kontaktu stroja s opracovávaným materiálom, preto hladina hluku neprekračuje 80 decibelov

Ekológia: stroj je vybavený nasledovným:

Špeciálny chladiaci systém nástrojov umožnil znížiť spotrebu vody na 35l/min aj pri nástrojoch s vysokým úberom.

Pracovná hlava je dodávaná s doživotným mazivom, preto nekontaminuje prostredie.

Špeciálne pneumatické tesnenia určené pre všetky rotujúce časti nahrádzajú tradičné kovovo-syntetické, ktoré vyžadovali výmenu každých 500 hodín. Ďalšou ich výhodou je možnosť používať stroj s podstatne menším množstvom vody, prípadne na sucho.

TECHNICKÉ PARAMETRE

Pohyb Osi X : 4000 mm

Pohyb osi Y : 3000 mm

Pohyb Osi Z : 700 mm

rotácia okolo osi Z : 360°

rotácia okolo osi B : 0–180°

rozsah rýchlosti:

os X: 0–20 m/min.

os Y: 0–20 m/min.

os Z: 0–6 m/min.

Otáčky vretena : od 1000 do 8.000 ot/min.

Výkon vretena : 13 kW (17hp – 100Hz)

Chladenie vodou: interné/externé

Spotreba vody: 35 l/min.

Tlak vody: 3 atm

Spotreba vzduchu : 200 l/min.

Tlak vzduchu: 7 bar

Napájacie napätie: 380V – trojfázové, 50 Hz

Celkový príkon: 30 kW

Spotreba vákuového systému: 25 m3/hod.

Výmena nástrojov: automatická – 28 pozícií v zásobníku

 

MASTER 33.5

POPIS STROJA

Konštrukcia mosta Robustná konštrukcia mostu je vyrobená s elektricky zváranej, tepelne upravenej ocele, ktorá bola opieskovaná a následne nastriekaná základom a vrchnou dvojzložkovou farbou.

Pohyb osí Všetky posuvy sú vysokej presnosti s kombinovaným trením. Tento systém vyvinutý firmou Ravelli má za účel eliminovať vibrácie spôsobujúce nadmerné opotrebovanie nástrojov. Všetky pohony sú cez lineárne vedenie s využitím bezúdržbových krokových motorov. Na kontrolu rýchlosti posuvu osí sa používajú frekvenčné meniče samostatné pre každú os. Prídavné indukčné koncové spínače a softwarová ochrana zabraňujú havárii.

Pracovný stôl Je pokrytý inertným materiálom a zrovnaný hlavou vlastného stroja po montáži, čím sa zabezpečuje dokonalá rovinnosť a súbežnosť. Vďaka jeho stabilite je postačujúce prichytávať opracovávaný materiál len vákuovými prísavkami (súčasť dodávky) bez nutnosti použitia svoriek.

Pracovný hriadeľ – ISO 40 Navrhnutý a vyvinutý firmou Ravelli špeciálne na prácu s mramorom a žulou je ovládaný vektorovo pre optimalizáciu použitia. Môže vyvinúť výkon až 13 kW. V jeho vnútri sa nachádzajú senzory kontrolujúce jeho funkčnosť v spolupráci s CNC. Taktiež je vybavený vlastným mazaním a tlakovým predným labyrintom zabezpečujúcim automatické očistenie, uchytenie a odloženie nástroja ISO 40. Vďaka tomuto riešeniu hriadeľa stroje Ravelli podávajú nadštandardný vý­kon.

 

Zásobník nástrojov

Automatic universal work centres Master Series: Photo 7
 

Zásobník statického typu s 28 štandardnými pozíciami a jednou vyhradenou pre rezný kotúč. Každý držiak nástrojov môže niesť až 3 rôzne zrnitosti, čo znižuje počet pohybov a čas venovaný výmene nástrojov.

SIEŤOVÉ SPOJENIE

Sieťové spojenie – schéma

Spojenie medzi PC a CNC (CNC je vybavený sieťovou kartou a softvér je pripravený pre pripojenie na sieť pre sťahovanie aplikácií on-line.

CAD/CAM Software

Na používanie vlastných počítačovo riadených pracovných centier firma Ravelli ponúka svojim zákazníkom špeciálny kresliaci a výrobný program na výrobu akéhokoľvek výrobku z mramoru, žuly či kameňa všeobecne. Program je skutočne komplexný. Jeho používanie je rýchle a ľahké. Stačia 3 minúty na naprogramovanie novej kúpeľňovej dosky vrátane rozmiestnenia prísaviek na výkres a pripojenia výrobných sekvencií (použité nástroje a postupnosť ich použitia). Pomocou programu je možné vypočítať časy, a tým aj náklady na výrobu daného kusu. Program umožňuje aj čítanie a spracovanie kusov nakreslených v programe CAD vo formáte DXF, STL a ostatných.

Automatic universal work centres Master Series: Photo 8 Automatic universal work centres Master Series: Photo 6
 
Video ukážky: